Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej OK, rozumiem

O firmie

Na początku 2002 roku firma Polcar zdecydowała się na rozpoczęcie współpracy z fabryką Teknorot - producentem części układu zawieszenia i układu kierowniczego. Była to nasza odpowiedź na coraz częstsze zapytania klientów o ten asortyment i jednocześnie realizacja polityki ciągłego rozszerzania naszej oferty. W tamtym okresie rynek części układu zawieszenia był zmonopolizowany przez firmy hiszpańskie i ich wyłącznych dystrybutorów, jednak taka sytuacja nie mogła trwać długo. 
Dziś z satysfakcją obserwujemy pozytywne zmiany na polskim rynku, które wywołane zostały tym posunięciem.

Historia Teknorota sięga 1992 roku, kiedy firma rozpoczęła swoją działalność. Od początku istnienia głównym założeniem było utrzymywanie wysokiej jakości produktu. W tej chwili fabryka posiada prestiżowy dla branży motoryzacyjnej certyfikat zarządzania jakością ISO/TS 16949:2009. Jakość została potwierdzona także sukcesami handlowymi. Wielu znanych producentów europejskich, dysponujących mocną pozycją swojej marki, nie obawiało się potraktować Teknorota jako swojego poddostawcy. Przepakowując jego produkty we własne opakowania, sprzedaje je teraz z powodzeniem na rynkach Europy Zachodniej, a klienci darzą je dużym zaufaniem. Z tego powodu do niedawna nazwa Teknorot nie była powszechnie znana zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach. Chcąc to zmienić menadżerowie firmy postanowili zmodyfikować politykę sprzedaży i nie rezygnując ze współpracy z zachodnimi dystrybutorami, rozpoczęli promocję własnej marki. Z pomocą w realizacji tego celu przyszła nasza firma, która dzięki doświadczeniu i pozycji na rynku dawała gwarancję powodzenia. 

W sieci handlowej Polcar produkty Teknorota są znacznie tańsze niż oferowane przez zachodnich konkurentów. Niska cena jest efektem znacznie niższej marży oraz pominięcia narzutu, jaki trzeba było dotychczas płacić za nazwę zachodniej marki. W ten sposób, produkty marki Teknorot mogły wejść na rynek zadowalając klientów nie tylko wysoką jakością, ale i bardzo przystępną ceną.